5 توصيه براي خريد تردميل

قبل از اين‌كه براي خريد تردميل به بازار برويد، لازم است اطلاعاتي را درباره اين دستگاه به دست بياوريد تا بتوانيد دقيقاً همان نوعي را انتخاب كنيد كه مناسب نيازهاي شما است:

1- هنگام خريد تردميل، قبل از هر چيز ديگري به اين موارد توجه كنيد: جنس دستگاه، صفحه تردميل، قدرت موتور، حداقل و حداكثر سرعت دستگاه، شيبي كه مي‌تواند ايجاد كند، وزني كه مي‌تواند تحمل كند، حداكثر ساعاتي كه مي‌تواند بدون وقفه كار كند، ميزان سروصداي موتور و امكانات جانبي.

2- اينترنت منبع مناسبي براي كسب اطلاعات جديد درباره تردميل و ساير ابزار و وسايل ورزشي جديد است. شما مي‌توانيد چند مارك معتبر تردميل را در نظر بگيريد و سري به سايت‌هاي كارخانجات توليد‌كننده اين محصولات بزنيد. هر يك از اين شركت‌ها معمولاً قابليت‌هاي دستگاه توليدي خود را به طور كامل در اين سايت توضيح داده‌اند و شما مي‌توانيد اين قابليت‌ها را با هم مقايسه كنيد و تصميم خودتان را بگيريد.

3- حتماً حواستان به استحكام و امنيت دستگاهي كه مي‌خريد، باشد. تردميل هر چقدر محكم‌تر و ثابت‌تر باشد، بهتر و مناسب‌تر است. براي امنيت دستگاه هم دستگيره‌هايي در جلوي آن تعبيه شده كه مي‌توانيد هنگام پياده‌روي يا دويدن روي تردميل، دستتان را به آرامي به آن‌ها بگيريد. تردميلي كه هنگام دويدن روي آن احساس مي‌كنيد كه صفحه‌اش دارد در زير پايتان مي‌لرزد، اصلاً مناسب نيست.

4- اگر به نمايندگي‌هاي مجاز فروش تردميل سري بزنيد، معمولاً به نفعتان تمام مي‌شود؛ چون مي‌توانيد انواع مختلف اين دستگاه را با هم و در كنار هم ببينيد، آن‌ها را امتحان و با يكديگر مقايسه كنيد. در اين نمايندگي‌هاي مجاز، هنگامي ‌كه مدل‌هاي جديدتر تردميل به وسيله شركت سازنده توليد مي‌شود و به فروشگاه مي‌رسد، گاهي روي مدل‌هاي قديمي‌تر، تخفيف‌هاي خوبي مي‌خورد و به اين ترتيب، مي‌توانيد يك تردميل مناسب را با قيمت دلخواهتان پيدا كنيد. از سوي ديگر در اين مراكز، كارشناساني حضور دارند كه در انتخاب تردميل مناسب به شما كمك مي‌‌كنند. خريد از يك نمايندگي مجاز يك فايده ديگر نيز دارد و آن، دريافت يك گارانتي معتبر است كه به واسطه آن، اگر ايرادي در دستگاهتان به وجود بيايد، مي‌توانيد از تعميركاران شركت مربوطه بخواهيد آن را برطرف كنند.

5- اگر تردميل را براي منزلتان خريداري مي‌كنيد، پيشاپيش حواستان به اين مسأله باشد كه آيا فضاي كافي براي قرار دادن آن در منزلتان داريد يا نه. براي اين منظور، مي‌توانيد ابعاد فضايي را كه براي گذاشتن تردميل در منزلتان در نظر گرفته‌ايد، اندازه بزنيد و از فروشنده بخواهيد دستگاهي را به شما معرفي كند كه با فضاي منزلتان سازگار باشد. تردميل را بايد در جايي از منزلتان قرار بدهيد كه به اندازه كافي بزرگ باشد تا تمام قسمت‌هاي دستگاه روي زمين قرار بگيرد و روي زمين از ثبات كافي برخوردار باشد.

5 نكته براي حداكثر استفاده از تردميل

ورزش كردن روي تردميل، راه و رسمي دارد. براي‌ اين‌كه درحين راه رفتن يا دويدن روي دستگاه،‌ دچار آسيب‌هاي عضلاني اسكلتي نشويد، بهتر است هميشه به اين 5 نكته توجه كنيد:

1- اولين قدم، اين است كه بتوانيد روي تردميل، وضعيت بدني مناسبي به خودتان بگيريد؛ يعني سرتان را بالا بگيريد، عضلات گردنتان را كاملاً شل كنيد و آرام باشيد و ترجيحاً مستقيم به جلو نگاه كنيد. اگر قرار است هنگام استفاده از تردميل به تلويزيون نگاه كنيد، اين تلويزيون بايد در ارتفاعي نصب شده باشد كه شما مجبور نباشيد گردنتان را براي مدت طولاني با زاويه نگه داريد.

2- دست‌هايتان را آرام‌آرام مشت كنيد، البته نه تا حدي كه دست‌هايتان كاملاً منقبض شود. سعي كنيد هنگامي‌كه روي تردميل راه مي‌رويد يا مي‌دويد، بازوهايتان از كنار بدنتان به سمت جلو و عقب حركت كنند و در واقع، يك‌جور حركت آونگي داشته باشند.

3- توصيه مي‌شود هنگام ورزش كردن، عضلات شكمتان را منقبض كنيد.

4- راه رفتن روي تردميل، نياز به گام‌هاي خيلي كوتاه يا خيلي بلند ندارد. توصيه مي‌شود روي تردميل، همان ‌طوري قدم برداريد كه برايتان آسان و معمول است؛ نه خيلي كوتاه و نه خيلي بلند.

5- توصيه مي‌شود روي نفس‌هاي خودتان تمركز داشته باشيد. سعي كنيد به صورت طبيعي نفس بكشيد و گهگاهي كه مي‌توانيد، نفس عميق بكشيد.

Leave a Comment

All fields are required. Your email address will not be published.